ODDZIAŁ POLSKIEGO TOWARZYSTWA TURYSTYCZNO - KRAJOZNAWCZEGO
im dr. M. Orłowicza
ul. Wojska Polskiego 2
Międzygórze 57-522 Domaszków
tel./fax + 48 74 813 51 95
e-mail : pttkbiuro@ta.pl

Print

Oferta

WYCIECZKI AUTOKAROWE

ZAPISY W PTTK MIĘDZYGÓRZE, UL. WOJSKA POLSKIEGO 2 , TEL. 748135195

 

 

Dzień

Wyj.

Pow.

Wycieczka

Cena



6,45

20,30

P R A G A

95+32KC metro

  6,00 01,30 W I E D E Ń 195


6,00

23,30

D R E Z N O

185 + wstęp

12 Euro



 

6,15

21,30

JASKINIA MACOCHY

(zamek w Litomyślu +Jaskinia Punkvy z łodziami + kolejka liniowa + ekopociąg )

100 +460KC

dzieci 280KC


10,00


16,45


SKALNE MIASTO Adrspach

62 + 80KC

dzieci 40KC

    SKALNE MIASTO Adrspach 

62 + 80KC

dzieci 40KC


13,15

20,30

NOVE MESTO + Nachod

zamek + ogrody + starówka

55 +130KC

ulg. 90KC



13,15

20,30

BROUMOV

ZWIEDZANIE BROWARU + DEGUSTACJA PIWA

62

+200KC



12,55


20,30

PANORAMA RACŁAWICKA

oraz zwiedzanie Wrocławia

95 ulg. 78

w tym wstęp



10,15

18,40

WROCŁAW

zwiedzanie AFRYKARIUM,w tym podwodny świat

65 + wstęp

  40 ulg.30



14,30 17,30
KOPALNIA ZŁOTA W ZŁOTYM STOKU
 50 + wstęp 12zł


 

10,00

18,30

ZAMEK KSIĄŻ i PALMIARNIA

70+wstęp

29 

  10,50 21,20 KRZESZÓW -KAMIENNA GÓRA
 65+wstęp 22zł
 14,30
 19,00Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie

60zł + wstęp 30

dzieci 23

 


 14,3019,30
 SREBRNA GÓRA
50ZŁ+ wstęp 35

 

Godziny wyjazdów oraz ceny podane są z Kłodzka.

Miejsce zbiórki – Kłodzko - Parking przy Markecie E. Leclerc ul. Dusznicka

WYJAZDY Z POLANICY ZDRÓJ 5 ZŁ MNIEJ DO CENY WYJAZDU Z KŁODZKA

 

W cenie zapewniamy przejazd autokarem, pilotaż - przewodnictwo, ubezpieczenie od następstw NW i KL.

Wstępy we własnym zakresie


 

 

 

WYCIECZKI PIESZE GÓRSKIE Z PRZEWODNIKIEM PRZY UCZESTNICTWIE CO NAJMNIEJ 10 OSÓB


NA ŚNIEŻNIK – 45zł/os


NA CZARNĄ GÓRĘ – 45zł/os


NA IGLICZNĄ Z OGRODEM BAJEK -35zł/os + wstępy we własnym zakresie N-10zł, U-7zł


NA JAWOR -35zł/os


SPACER PO MIĘDZYGÓRZU – 20zł/os

 

Na powyższe wycieczki obowiązują wcześniejsze rezerwacje w Biurze Oddziału PTTK w Międzygórzu, ul. Wojska Polskiego 2 ( centrum ) tel. 74 81 35 195 lub e-mail: pttkmiedzygorze[at]idsl.pl



REZERWACJA USŁUG PRZEWODNICKICH: TEL.74 81 35 195 lub e-mail: pttkmiedzygorze[at]idsl.pl

 

 

P R O G R A M Y W Y C I E C Z E K

P R A G A Hradczany – Zamek Praski /ogrody i dziedzińce zamkowe/, Katedra Św. Wita, najciekawsze budowle Małej Strany, Most Karola, spacer po Rynku i uliczkach Starego Miasta, ratusz z zegarem ORLOJ,Plac Św. Wacława, /czas wolny/  
P R A G A SYLWESTER Hradczany – Zamek Praski /ogrody i dziedzińce zamkowe/, Katedra Św. Wita, najciekawsze budowle Małej Strany, Most Karola, spacer po Rynku i uliczkach Starego Miasta, ratusz z zegarem ORLOJ,Plac Św. Wacława,czas na powitanie NOWEGO ROKU na Placu Wacława, lub staromiejskim rynku m.in pokaz Fajerwerków, o godz.2 wyjazd z Hlavni Nadraźi

PRAGA z rejsem po Wełtawie Hradczany – Zamek Praski /ogrody i dziedzińce zamkowe/, Katedra Św. Wita, najciekawsze budowle Małej Strany, Most Karola. Rejs statkiem po Wełtawie, następnie spacer po Rynku i uliczkach Starego Miasta, ratusz z zegarem ORLOJ, Plac Św. Wacława, /czas wolny /

WIEDEŃ Stadtpark z pomnikiem Straussa, Belweder, Filharmonia, Opera, Hofburg – dziedzińce zamkowe, Parlament, Ratusz,ogród 1000 róż z pomnikiem Sissi, Rynek - Katedra św. Stefana /Szczepana/, zegar figuralny.               

DREZNO Objazd miasta autokarem, MOLKEREI PFUND, spacer po Starym Mieście, Katedra Hofkirche - w której spoczywa serce Augusta II Mocnego, Ratusz, ZWINGER - duma barokowego Drezna, Brama Koronna  ok 1,5 godziny czasu wolnego na zwiedzenie Galerii Dawnych Mistrzów - 10 Euro, lub Skarbca 12 Euro. W drodze powrotnej czas na obiad - ok. 20 - 25 zł     

JASKINIA MACOCHY Renesansowy Zamek w Litomyślu, uroczy ryneczek, następnie przejazd do Blanska zwiedzanie malowniczej Jaskini Punkvy z przepłynięciem łodziami korytarzami wewnątrz jaskini + kolejka linowa nad Przepaść Macochy + ekopociąg.

 ADRSPACH -SKALNE MIASTO Niezapomniane wrażenia z malowniczych Czeskich Gór Stołowych. Spacer w Skalnym Mieście, piękne widoki i ciekawe formy skalne, przepłynięcie łodzią na wierzchowinie.

ZOO-SAFARI Unikalny ogród zoologiczny, gdzie zwierzęta żyją na wolności, a ludzie oglądają je z okien pojazdów, to jest właśnie CZESKIE SAFARI. Największa w Europie kolekcja zwierząt afrykańskich, pawilony afrykańskie i drapieżników.

NOVE MESTO - NACHOD Urocze miasteczko w Czechach, rynek starego miasta, przepiękny zamek z ogrodami, zakupy.

BROUMOV Zwiedzanie browaru, połączonego z degustacją piwa, spacer po Broumovie.         

PANORAMA RACŁAWICKA – Wrocław Panorama Racławicka, Ostrów Tumski, Katedra, rynek Starego Miasta, 

WROCŁAW -AFRYKARIUM Zwiedzanie Afrykarium, podwodnego świata oraz Wrocławskiego rynku

KOPALNIA ZŁOTA W ZŁOTYM STOKU Zwiedzanie kopalni złota, zejście do dwóch sztolni z podziemnym wodospadem, muzeum minerałów.  

KSIĄŻ I PALMIARNIA Zwiedzanie zamku Książ i palmiarni w Lubiechowie. ZABRAĆ DOWODY OSOBISTE     

JASKINIA NIEDŹWIEDZIA Piękna, "żyjąca" jaskinia, najdłuższa w całych Sudetach. Położona w Masywie Śnieżnika, w pobliżu wsi Kletno

SREBRNA GÓRA - Największy górski fort w Europie. Zwiedzanie Ząbkowic  Śląskich - rynek, krzywa wieża, następnie nocne zwiedzanie z pochodniami twierdzy Srebrna Góra.

BŁĘDNE SKAŁY Labirynt korytarzy skalnych w Górach Stołowych

SZCZELINIEC Najwyższy szczyt w Górach Stołowych - Piękne widoki i ciekawe formy skalne.

KRZESZÓW-KAMIENNA GÓRA  barokowy przepych opactwa cystersów w Krzeszowie, surowy powiew historii II wojny światowejw kompleksie sztolni ARADO w Kamiennej Górze.

WOJSŁAWICE Królestwo kwiatów, roślin i drzew, przyciąga tu bujna przyroda, największa w Polsce kolekcja różaneczników, bukszpanów oraz liliowców. 

Warsztaty przyrodnicze skierowane są przede wszystkim do grup szkolnych i młodzieżowych. Głównym celem zajęć jest edukacja przyrodnicza, przedstawienie wartości kulturowych regionu oraz pokazanie atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu. Podczas zajęć terenowych zostaną omówione wartości przyrodnicze Masywu Śnieżnika, budowa geologiczna, rzeźba terenu oraz cenne siedliska przyrodnicze. Zajęcia przybliżają również zagadnienie sieci Natura 2000 jako jednej z prawnych form ochrony przyrody w Polsce.Oferta obejmuje różnorodne warsztaty, które mogą być realizowane bezpośrednio w terenie oraz w ośrodkach turystycznych. Zajęcia są dostosowane do różnych grup wiekowych. Warsztaty prowadzone są metodami aktywizującymi grupę, przy dużym udziale zajęć ruchowych oraz plastycznych.


Przykłady teoretycznych zajęć salowych prowadzonych w ośrodkach turystycznych:

  - Bezpieczeństwo w górach

   Sztuka przetrwania, czyli przystosowania roślin i zwierząt do życia w górach

Mieszkańcy lasu

- Rośliny znane i nieznane


Spacer po ścieżce przyrodniczej Kletno - Śnieżnik 

Zajęcia rozpoczynają się przy Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie. Ścieżka przyrodnicza składa się z 6 tablic. Pokrywa się z fragmentem żółtego szlaku turystycznego prowadzącym przez Gęsią Gardziel i Przełęcz Śnieżnicką na Halę pod Śnieżnikiem. Jest to rozległa łąka na wysokości 1075 – 1250 m. z bogatą roślinnością. Znajduje się tu schronisko „Na Śnieżniku” wybudowane w 1871 roku na polecenie właścicielki tych ziem Marianny Orańskiej. Z hali zielony szlak turystyczny prowadzi na Śnieżnik – najwyższy szczyt Sudetów Wschodnich (1426 m n.p.m.). Kopuła objęta została ochroną. W 1965 roku został utworzony rezerwat przyrody „Śnieżnik Kłodzki”.Celem warsztatu jest zapoznanie uczniów z wartościami przyrodniczymi Masywu Śnieżnika, budową geologiczną oraz rzeźbą terenu. Omówione zostaną również formy ochrony przyrody, takie jak park krajobrazowy, obszar Natura 2000 oraz rezerwat przyrody.


Spacer w okolicach Międzygórza 

 

Miejscowość położona jest w dolinie Wilczki i jej dopływu Bogoryi na wysokości 570-670 m n.p.m. W Międzygórzu zachował się zespół starych drewnianych domów o charakterystycznej architekturze tyrolskiej. Dużą osobliwością przyrodniczą jest wodospad Wilczki – drugi co do wielkości wodospad w Sudetach. W 1958 roku w celu jego ochrony został utworzony rezerwat przyrody. Przez turystów często odwiedzany jest Ogród Bajek, założony po I wojnie światowej przez pracownika leśnego Izydora Kriestena. Można tu podziwiać liczne bajkowe postacie m. in. Czerwonego Kapturka, Babę Jagę, smerfy czy też Królewnę Śnieżkę. Uwagę przykuwają drewniane chatki oraz aforyzmy umieszczone na licznych tabliczkach. W budynku przy ogrodzie mieści się Ośrodek Historii Turystyki Górskiej Sudetów z ekspozycją poświęconą dziejom poznania i zagospodarowania Sudetów. Na początku XX w. poniżej miejscowości na rzece Wilczce została wybudowana tama o długości 102 m i wysokości 29 m. Suchy zbiornik retencyjny może pomieścić około 1 mln m³ wody. Przez zaporę biegnie zielony szlak turystyczny.Podczas spaceru uczniowie poznają wartości kulturowe i przyrodnicze okolic Międzygórza. Warsztat uczy przede wszystkich zrozumienia powiązań w przyrodzie. Omówione zostaną funkcje lasu, typy siedlisk przyrodniczych oraz znaczenie wybranych gatunków roślin i zwierząt w przyrodzie.


Warsztaty przyrodnicze w Kletnie

 

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie należy do najpiękniejszych jaskiń w Polsce i w Europie. W 1977 roku utworzono rezerwat przyrody dla ochrony jaskini z bogatą szatą naciekową oraz zjawisk krasowych występujących w jej pobliżu. Na terenie rezerwatu występuje wiele rzadkich i chronionych gatunków. Jaskinia jest także miejscem zimowania nietoperzy.
Celem zajęć jest ukazanie wartości przyrodniczych rezerwatu Jaskinia Niedźwiedzia, zapoznanie z budową geologiczną, rzeźbą terenu oraz cennymi siedliskami leśnymi występującymi w Masywie Śnieżnika. Zajęcia przybliżają również zagadnienie sieci Natura 2000 jako jednej z form ochrony przyrody w Polsce. W trakcie spaceru przedstawione zostaną informacje na temat cennych gatunków roślin i zwierząt.